Türkiye’nin en hızlı büyüyen kadın iç giyim perakende markası Suwen, ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı. İlk altı ayda net kârı yüzde 375 artışla 42,5 milyon TL, satış gelirleri yüzde 170,8 artışla 323,2 milyon TL oldu. Suwen ilk altı ayda %170,8 büyüme gerçekleştirdi.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen kadın iç giyim perakende markası Suwen, 2022 yılı ikinci çeyrek mali sonuçlarını açıkladı. Güçlü bir büyüme performansı yansıtan sonuçlara göre, Suwen yılın ikinci üç ayında 190,6 milyon TL net satış elde etti. İlk altı aylık dönemde ise net kârı yüzde 375 artışla 42,5 milyon TL; satış gelirleri de yüzde 170,8 artışla 323,2 milyon TL olarak gerçekleşti.

Geçen yılın ilk altı ayına göre Suwen’in FAVÖK tutarı %199,3 artışla 95,9 milyon TL oldu. Suwen bu yılın ilk altı ayında 64,4 milyon TL tutarında faaliyet, 42,5 milyon TL tutarında net kâr elde etti. Bu dönemde Türkiye’de 9, Romanya’da 3 yeni mağaza açan Suwen’in mağazalarının sayısı 149’a yükseldi.

Son 12 Ayda Güçlü Performans:

30 Haziran 2022 tarihi itibari ile son 12 ayda güçlü bir performans gösteren Suwen’in;
• Net satış gelirleri 563,7 milyon TL’ye,
• FAVÖK tutarı 178,2 milyon TL’ye
• Faaliyet karı 123,0 milyon TL’ye ve
• Net karı 76,4 milyon TL’ye
ulaştı.

Yılın ilk altı ayında hedefledikleri büyüme rakamlarını yakaladıklarını söyleyen Suwen Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Ali Bolluk sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yılın ilk altı ayında hedeflerimizi yakaladığımız için çok memnunuz. Bu sonuçlar planlarımıza paralel olarak güçlü büyümemizi yıl sonuna kadar sürdüreceğimizin de güçlü bir kanıtı.

30 Haziran 2022 itibariyle son 12 ayın sonuçlarına baktığımız zaman sürdürülebilir ve güçlü bir büyüme çizgisini yakaladığımıza inanıyoruz. Bu manada Suwen’in hızlı büyüme çizgisini korumaya kararlıyız.

Gerek Türkiye’de gerekse de yurt dışında hedeflerimiz var. Yurt içinde ve yurt dışında yeni mağazalar açarak mağaza ağımızı genişletmeye ve büyümeye devam edeceğiz.”

Suwen Hakkında:

2003 yılında İstanbul’da kurulan Suwen, Türkiye kadın iç giyim, ev giyim, plaj giyim ve çorap (KİEP) sektöründe faaliyet göstermektedir. Modern Özel Zincir Mağazalar arasında mağaza sayısı bakımından Türkiye’nin en yaygın ikinci mağaza ağına sahip olan Suwen’in mağazaları 2021 yılında yaklaşık 7,6 milyon ziyaretçi ağırlamıştır.

Suwen, kendi markası ve tasarımı ile müşterilerine hizmet vermektedir. İç giyimden ev giyimine, çoraptan korseye, mayo ve bikini koleksiyonlarından lohusa gruplarına kadar geniş ürün yelpazesiyle bir kadının her anında yanındadır.

Suwen Türkiye’deki perakende ağını genişletmenin yanı sıra Romanya’da faaliyet göstermektedir. Ayrıca Irak, Azerbaycan, Kıbrıs, İsrail ve Filistin’de üçüncü tarafların işlettiği satış noktalarında da faaliyetlerine devam etmektedir.

Benzer Gönderiler