Türk çay markası Lazika’nın iletişim ajansı Marjinal Porter Novelli oldu

Rize’den çıkan Türk çayı Lazika, iletişim çalışmalarını 360 derece iletişim hizmetleri sunan purpose ajansı Marjinal Porter Novelli ile yürütecek.

Çaya hak ettiği değeri vermek, Anadolu’dan bir dünya markası çıkarmak üzere yola çıkan Türk çay markası Lazika, iletişim çalışmaları için Marjinal Porter Novelli ile anlaştı.

Rize Ardeşen’deki Fırtına Vadisi’nde yerleşik Lazika’nın neredeyse tüm ekibi kadınlardan oluşuyor ve bugün Almanya başta olmak üzere, Avrupa’da 6 ülkeye, Amerika, İngiltere, Dubai ve Rusya’ya kendi markası ile nitelikli Türk çayı ihracatı yapıyor.

El yapımı yeşil çayları, yaprak siyah çayları ve endemik bitki çayları ile 40 çeşitten fazla ürünü özenle üreten Lazika, tüm ambalajlarında doğa dostu çözümler kullanıyor. İnsana ve doğaya iyi gelmek amacı ile lezzetli çaylar üretiyor.

Rize Ardeşen Fırtına Deresi’nde bir üretim merkezi, Elmalık Köyü’nde ise paketleme ve ambalajlama merkezi olan Lazika’nın, İstanbul’da 42 Maslak AVM’de ise tüm ürünlerin tadılabileceği, “her şey taze, hep taze” mottosu ile lezzetli ve sağlıklı atıştırmalıkların olduğu bir cafe’si bulunuyor.

Lazika hakkında
2013 yılında temelleri atılan, 2016 yılında kurumsal bir yapıya geçen Lazika’nın dört ortağı bulunmaktadır. Üretim merkezi Rize’nin ilçesi Ardeşen’deki Fırtına Vadisi’nde bulunan Lazika’nın, Elmalık Köyü’nde paketleme ve ambalajlama merkezi, İstanbul’da 42 Maslak AVM’de ise tüm ürünlerin tadılabileceği bir kafesi bulunmaktadır. Lazika’nın ürünleri arasında siyah çay, yeşil çay ve ’Hisli Harmanlar’ serisi ve her mevsim bitkilerinden oluşan karışım ’4 Mevsim’ olmak üzere bitki çayları yer almaktadır. Lazika; Almanya, Hollanda, Belçika, Fransa, Avusturya, Amerika, İngiltere, Dubai başta olmak üzere 12 ülkeye ihracat yapmaktadır.

Marjinal Porter Novelli hakkında
1993 yılında kurulan Marjinal Porter Novelli, 70’in üzerinde ülkede faaliyet gösteren uluslararası iletişim ağı Porter Novelli’nin Türkiye ofisidir. Porter Novelli’nin 80 yılın üzerindeki sosyal yatırım ve kurumsal sosyal sorumluluk deneyiminden beslenen MPN, bilişimden sağlığa, finanstan sigortacılığa kadar geniş bir sektörel yelpazedeki müşteri portföyüne 360 derece iletişim hizmetleri sunan bir “purpose” ajansı olarak faaliyet göstermektedir. Marjinal Porter Novelli, bir markanın bir yandan büyürken diğer yandan da çalışanları, tedarikçileri, müşterileri ve geri kalan tüm paydaşlarıyla birlikte dünyaya olumlu katkılarda bulunmasını sağlayan değerler bütününe dayalı iletişim yolculukları tasarlamakta ve gücünü markaların var oluş amaçlarından alan sosyal yatırımların koordinasyonunu da üstlenmektedir. “Hayvan Dostu Şirket” inisiyatifinin kurucusu olan Marjinal Porter Novelli’de 50 kişinin üzerinde üyeye sahip profesyonel ekip, çalışma alanını dört ayaklı 18 can dost ile paylaşmaktadır. www.marjinal.com.tr

Benzer Gönderiler