Sunay Akın’ın sunumu ve Petrol Ofisi’nin katkılarıyla Mahya Işıkları, bilim sohbetleriyle Ramazan ayı boyunca yayında olacak

Her alanda olduğu gibi toplumsal refah ve kalkınmada önemli bir rol oynayan bilim, bu yılki Ramazan ayında da Petrol Ofisi’nin katkıları ve Sunay Akın’ın anlatımıyla hazırlanan Mahya Işıkları serisinde izleyicilerle buluşacak. Mahya Işıkları, Ramazan ayı boyunca her gün saat 18.00’de jeolojiden yapay zekâya, biyolojiden felsefeye, arkeolojiden kentleşmeye kadar pek çok önemli konunun uzman isimlerinin katılımıyla yayında olacak.

Petrol Ofisi ve çağımızın meddahı Sunay Akın iş birliğiyle yayınlanacak Mahya Işıkları video serisi 4. yılında da Ramazan ayının her günü yayında olacak. Bu yıl, 1.800’lü yılların sonunda Darülfünun’da Mehmet Münif Paşa’nın bilim insanlarını konuk ederek gerçekleştirdiği sohbetlerden esinlenerek kurgulanan "Mahya Işıkları" serisiyle Ramazan Sohbetleri modern dünyada da hayat bulacak.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Doç. Dr. Meltem Alparslan, Prof. Dr. İsmail Cinel, Prof. Dr. Yasin Çağatay Seçkin, Prof. Dr. Bengi Semerci, Prof. Dr. Ali Serdar Fak, Dr. Öğr. Üyesi Altan Armutak ve daha pek çok alanında uzman isimlerin katılımıyla Türkiye’nin ve dünyanın mercek tuttuğu önemli konular, 29 bölümlük Mahya Işıkları video serisinde masaya yatırılacak. Jeolojiden yapay zekâya, biyolojiden felsefeye, arkeolojiden kentleşmeye kadar pek çok önemli konuda Sunay Akın’ın soruları ve konuklarının değerli anlatılarıyla gerçekleşecek sohbetler, Petrol Ofisi ve Sunay Akın’ın sosyal medya hesaplarından Ramazan ayı boyunca her gün saat 18.00’de yayınlanacak.

Mahya Işıkları video serisi Petrol Ofisi Youtube kanalları üzerinden 23 Mart itibariyle izlenebilecek.

Künye
Mahya Işıkları Ekibi
Marka: Petrol Ofisi
Sunum: Sunay Akın
Yaratıcı Yapımcı: Ali Ozan Akın
Yönetmen: Mustafa Köksalan
Çizer/Sanat Yönetmeni: Dinç Onur Aydın
Editör: Kamen K. Pamuk & Samet Karahasanoğlu
Kamera/Kurgu: Özgür Haci Kurt
Renk: Burcu Kınran
Işık: İsmail Şara
Konuk Koordinasyon: Samet Karahasanoğlu

Benzer Gönderiler