Hepsiburada’nın yurt içi ve yurt dışı uçak biletleri satın alma hizmeti Hepsiburada Seyahat, 2022 yılı Yaz sezonunu kapsayan bilet satış bilgilerini paylaştı.
2021 yılının Mart ayında hayata geçirdiği, yerli ve yabancı pek çok hava yolu şirketini platformunda barındıran Hepsiburada Seyahat, yaz döneminde müşterilerini ABD’den Endonezya’ya, Tayland’dan Lübnan’a tam 78 ülkeye uçurdu. Hepsiburada Seyahat üzerinden en çok uçak bilet alınan ilk 5 yurt dışı destinasyon sırasıyla Kıbrıs, Almanya, Lübnan, Azerbaycan ve Amerika Birleşik Devletleri oldu. Hepsiburada Seyahat müşterileri bu 5 ülkede ağırlıklı olarak Lefkoşa, Düsseldorf, Münih, Frankfurt, Berlin, Beyrut, Bakü, Miami, Orlando, New York ve Washington şehirlerine uçuşlar için bilet aldılar.

Yurt içinde en çok tercih edilen yerler: İstanbul, İzmir, Ankara, Bodrum, Dalaman ve Alanya

Hepsiburada Seyahat platformundan alınan yurt içi biletlerde ise İstanbul, Ankara ve İzmir en çok tercih edilirken, Antalya, Adana, Diyarbakır, Trabzon, Van, Gaziantep ve Erzurum uçuşları bu illeri izledi.

Başta Kurban Bayramı dönemi olmak üzere tatil sezonunu kapsayan bu 4 ayda Hepsiburada Seyahat müşterileri gözde tatil yerleri Antalya ve İzmir şehirleri dışında Bodrum ve Dalaman destinasyonlarındaki uçak biletlerine de yoğun ilgi gösterdi.

Hepsiburada Seyahat platformu üzerinden Kış sezonunda satılan uçak biletleri yurt içi uçuş tarihinden ortalama 8 gün, yurt dışı biletleri ise uçuş tarihinden ortalama 16 gün öncesinden alınıyordu. Yaz aylarında ise bilet alma süreleri yurt içi için 15 güne, yurt dışı için ise 24 güne kadar çıktı.

Hepsiburada Seyahat ‘uçarken kazandırıyor’

Hizmete açıldığı 2021 yılının Mart ayından itibaren etkin tasarımıyla büyük ilgi gören ve Hepsiburada’nın yüksek teknolojik alt yapısıyla, birkaç tıkla kolayca, hızla ve güvenle Türkiye ve dünyanın her noktasına uçak bileti alınabilen Hepsiburada Seyahat, ayrıca çeşitli kampanya ve ödeme kolaylıklarıyla, uçakla seyahati her bütçeye uygun bir seçenek olarak sunuyor. Hepsiburada Seyahat, sunduğu vade farksız 3 taksitte ödeme imkanıyla uçak biletini bütçeyi zorlayan bir harcama olmaktan çıkarırken, çeşitli dönemlerde sunulan Hepsipapel kampanyalarıyla da müşterilerine uçak bileti alırken de kazandırıyor.

Benzer Gönderiler