Timberland daha yeşil bir gelecek vizyonuna olan bağlılığını, eko-inovatif ürün tasarımı anlayışında sınırları zorlayarak göstermeye devam ediyor. İşlevsel olduğu kadar döngüsellik için özel olarak tasarlanan TimberloopÔ City Hiker kadın bot koleksiyonu, kış sezonunda Built for Good kampanya söylemini yansıtarak karşımıza çıkıyor.

Timberland’in döngüsellik vizyonunu yansıtan Timberloop Trekker City hiker kadın botları (3.609TL) tüm malzemelerin bir amaca hizmet etmek için kullanıldığı ve hiçbir şeyin boşa gitmediği bir vizyondan ilham alıyor. Yeni Timberland koleksiyonda yer alan ürünler kullanım ömürlerinin sonunda, taban yapılarındaki dikişler kesilerek demonte edilebiliyor. Böylece botlar parçalara ayrılabiliyor ve ayrılan parçaların kendi kategorilerinde geri dönüştürülmelerine olanak sağlanıyor.

Tüm Timberland koleksiyonlarında olduğu gibi DNA’sında eko-inovasyon bulunan Timberloop Trekker stillerinin, çıkartılabilir iç kısımlarında yüzde 100 geri dönüştürülmüş plastikten elde edilen ReBOTL™ kumaş yer alıyor. Sağlam Better Leather materyal içeren ayakkabıların yüzleri, su, enerji ve atık yönetimi uygulamalarıyla Leather Working Group tarafından Gümüş derece almış tabakhanelerden tedarik ediliyor.

Timberland’in FW22 döneminde lanse ettiği Built for Good kampanyasının bir parçası olan bu koleksiyon hem doğa için hem de gezegenimizin geleceği için “iyi” olan materyallerle üretildi. Built for Good kampanyasının bir parçası olarak kış sezonu boyunca Timberland, doğa, eşitlik ve toplum alanında daha iyi bir dünya inşa etmek üzere çalışan dünya genelindeki kuruluşlara bağışlarda bulunacak.

Timberloop Trekker City hiker kadın bot koleksiyonuna ait tüm görseller için tıklayınız: https://we.tl/t-R2EZSxpBLY

Timberland hakkında:
Timberland doğayla iç içe yaşam stilini destekleyen global bir markadır. Yeni nesillere ilham vererek çalıştıkları toplumları hareket geçirme, birlikte çalışma ve daha ileri taşıma misyonlarını sahiplenir. Merkezi Stratham, New Hampshire’da olan Timberland’in ayrıca Stabio, İsviçre ve Şanghay, Çin’de uluslararası merkezleri bulunmaktadır. 1973’te New England’ın zorlu hava koşulları için tasarlanan orijinal sarı botuyla tanınan marka günümüzde, doğanın tadını çıkarma ve doğayı koruma tutkusunu paylaşan insanlar için çevreye duyarlı inovasyonlarla tasarlanmış ve üretilmiş ayakkabı, tekstil ve aksesuar koleksiyonlarına sahiptir. Timberland® markasının merkezinde, daha yeşil bir geleceğin daha iyi bir gelecek olduğu inancı yer alır. Bu vizyonunu sorumlu üretim, doğayı koruma ve dünya genelindeki toplulukları güçlendirmeye yönelik adımlarıyla sağlar. Timberland ürünleri, lider zincir mağazalar ve perakende noktalarının yanı sıra Türkiye’de Vadistanbul, Capacity, Ankara Armada AVM ve Bursa Marka AVM’de bulunan mağazalarında da satılmaktadır. Timberland hakkında daha fazlasını öğrenmek için, www.timberland.com.tr adresini ziyaret ediniz. Timberland bir VF Corporation markasıdır.

Benzer Gönderiler