Okul Hijyen Programı ile 11 yılı aşkın süredir okullarda hijyen koşullarının iyileşmesine katkı sağlayan Domestos, şimdi de depremden etkilenen illerdeki geçici yaşam alanlarında çocukların hijyenik tuvaletlere erişmesine destek oluyor.
Domestos, çamaşır suyu bağışları ve hijyen ekipleri ile de konteyner ve çadır kentlerde sürdürülebilir hijyen için çalışıyor.

Türkiye’nin güvenilir temizlik ve hijyen markalarından Domestos, deprem bölgesinde kurulan konteyner ve çadır kentlerdeki ortak tuvaletlerde sürdürülebilir hijyen sağlamak için çalışıyor. 11’i yılı aşkın süredir çocukların okullarda hijyenik tuvaletlere erişimini desteklemek için projeler gerçekleştiren marka, şimdi de Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay, Malatya’da konteyner ve çadır kentlere ürün bağışı yapıyor. Aynı zamanda bölgeden istihdam edilerek oluşturulan hijyen ekipleri ile geçici yaşam alanlarında bulunan tuvaletlerde sürdürülebilir hijyen çalışmalarına katkı sunuyor.
Domestos, ayda 15 bin şişe Domestos Afet ve Acil Durumlar İçin Yoğun Kıvamlı Çamaşır Suyu’nu geçici yaşam alanlarındaki tuvaletlerin hijyeni için bölgeye ulaştırıyor. Marka tarafından bölgeye yönlendirilen hijyen ekipleri, konteyner ve çadır kentlerde her gün 230 bine yakın kişi tarafından kullanılan yaklaşık 1500 tuvaletin temizliğini yapıyor.

Filmi izlemek için: https://youtu.be/YKmxOLDP3G0

Okul Hijyen Programı Deprem Bölgesinde
11 yılı aşkın süredir milyonlarca çocuğun esenliği için Okul Hijyen Programı’nı sürdüren Domestos, program kapsamındaki çalışmalarını deprem bölgesine yönlendirdi. 4 ildeki geçici öğrenim birimlerinde toplam 12 konteyner tuvalet kuran marka, 5 binin üzerinde çocuğun hijyenik tuvaletlere erişimini destekliyor.
Domestos, Okul Hijyen Programı kapsamında Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) iş birliğiyle gerçekleştirdiği Eğlen, Öğren, Hijyen eğitimlerine de deprem bölgesinde devam ediyor. TEGV’nin Ateşböceği gezici ekipleriyle Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay, Malatya, Gaziantep, Diyarbakır ve Osmaniye’de 13 bine yakın çocuğun hijyen eğitimlerinden faydalanması hedefleniyor.

Benzer Gönderiler