Kadınların hayatlarına değer katma misyonu ile Avon, çalışanlarının kişisel ihtiyaçları doğrultusunda sunduğu desteklerle de dikkat çekiyor. Avon, infertilite tedavisi gören, hamilelik kaybı yaşayan, menopoz ya da boşanma evresindeki çalışanlarını destekliyor.
Güzellik kavramına kadınların hayatlarına fayda sağlama amacıyla değer katan Avon, kadın istihdamını artırmaya ve girişimci kadınlara destek olurken, bünyesindeki çalışanlarına da kişisel ihtiyaçlarına yönelik fark yaratan yan haklar sunuyor. Esnek ve uzaktan çalışma imkanı, doğum günü ve okulun ilk günü izni ile doğum izninden dönen çalışanlara yönelik profesyonel koçluk gibi pek çok örnek çalışmaya imza atan Avon, Nisan itibariyle, kadın çalışanlar için yeni yan hakları hayata geçirdi.

Zor zamanlardan geçen kadınlara profesyonel koçluk

Yeni haklar çerçevesinde Avon, çalışanlarının infertilite tedavi masraflarına destek olurken, hamilelik kayıpları ya da menopoz, boşanma gibi özel dönemlerde, isteyenlere 4 seanslık profesyonel koçluk yardımında bulunuyor. Avon eşinden boşanmış kadın çalışanlara da bu zorlu dönemi daha kolay atlatmaları için maddi ve manevi olarak çeşitli destekler sunuyor.

Yenidoğan için ek ödeme, babaya 4 hafta izin

Avon’un sunduğu yan haklar arasında doğum yapan ya da eşi doğum yapmış olan her çalışan için doğum hediye çeki ve doğum yardımı, evlilik yardımı, 1. dereceden bir yakının vefat etmesi durumunda destek ödemesi yer alıyor. Ayrıca, Avon çalışanlarının hayatının bebek doğduktan sonraki yeni evresine ailecek kolaylıkla uyum sağlayabilmeleri, eşlerin birbirlerini daha fazla destekleyebilmeleri ve bebekleri ile daha fazla vakit geçirebilmeleri için 4 haftalık babalık izni uygulanıyor. Çocuğu ilkokul 1’inci sınıfa başlamış anne ve babalar okulun ilk günü izinli sayılıyor.

‘İş hayatına katılan kadınların önündeki engelleri kaldırıyoruz’
Avon Türkiye Genel Müdürü Orkun Gül, “Dünya için çalışan en iyi güzellik şirketi olma vizyonumuzla, 2030 Yaşam Taahhüdümüz kapsamında yer alan kapsayıcılık ilkemizi şirketimizde de her yönüyle yansıtmaya gayret ediyoruz. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin ötesine geçerek, 2023 yılına kadar liderlik pozisyonlarında kadın oranını yüzde 50’ye çıkarmayı ve cinsiyet eşitliği ile tüm işgücü arasında eşit ücretlendirmeyi garanti ediyoruz. Dünyadaki tüm kadınların hayatlarına fayda sağlama amacımız doğrultusunda, kendi çalışanlarımıza da kişisel ihtiyaçlarına yönelik çeşitli yan haklar sunuyoruz. Bu sayede çeşitli nedenlerden dolayı kadınların iş hayatına katılmalarının önündeki engelleri kaldırarak, değişen dünya ve yaşam koşullarına göre her türlü ayrımcılığa karşı mücadele etmeyi amaçlıyoruz. Bunun için de dinliyor, empati kuruyor, günümüzün gelişen teknolojik imkanlarından faydalanıyor ve herkese daha iyi yaşam koşulları sunma konusunda daha fazlasını yapabileceğimize inanıyoruz. Bu hedefte dijital araçları ve yapıcı insan ilişkilerini geliştirmeye olan inancımızı kullanmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Avon Hakkında
Avon, 135 yılı aşkın süredir güzelliği farklı bir şekilde sunarken, yaşamları daha iyi hale getirmek için güzelliğin gücünü kullanarak insanları birbirine bağlıyor. Dünya çapında milyonlarca bağımsız satış Temsilcisi, sosyal ağları aracılığıyla Avon markalarını satıyor ve tam veya yarı zamanlı olarak kendi güzellik işletmelerini kuruyor. Cinsiyet eşitliğinin savunucusu Avon, kadınların ihtiyaçlarını dinlemeye, önemli konular hakkında konuşmaya ve olumlu değişim yaratmaya inanıyor. Avon ve Avon Vakfı toplumsal cinsiyet şiddeti ve meme kanseriyle mücadeleye odaklanarak 1,1 milyar doların üzerinde bağışta bulundu. Avon, Natura & Co Grubu çatısı altında faaliyetlerini sürdürmektedir. www.avonworldwide.com adresinden daha fazla bilgi edinin.

Benzer Gönderiler