Botanik adaptojenik saç derisi biliminin öncülerinden olan Aveda’nın yeni Scalp Solutions Koleksiyonu, yenilenmiş dirilik ve parlaklık ile daha canlı görünen saçlar için kafa derisi tahrişini yatıştırmaya yardımcı oluyor ve gözle görülür erken saç derisi yaşlanma belirtileriyle savaşıyor.

Dünyaya önem verme misyonuna sahip yüksek performanslı vegan saç bakım markası Aveda, yenilenmiş dirilik ve parlaklık ile daha canlı bir görünüm için erken saç derisi yaşlanmasının gözle görülür belirtileriyle savaşmak üzere tasarlanmış, %94 oranında1 doğal olarak türetilmiş, botanik olarak güçlendirilmiş ürünlerden olan Scalp Solutions serisini tanıttı. Saç derisi biyolojisinde dünyanın önde gelen bilimsel yetkililerinin araştırmaları, 8 yıllık bilimsel araştırma ve 13 klinik çalışma ile desteklenen Scalp Solutions, botanik adaptojenik saç derisi biliminden yararlanıyor ve yüksek performanslı, vegan saç derisi bakım rejimi sunan saç derisi bakımına bütünsel bir yaklaşım sunuyor.

SAÇ DERİSİ BAKIMININ ÖNEMİ
Deri gibi, saç derisi de zamanla yaşlanır ve yaşam tarzı ve çevresel faktörlerden etkilenebilir. Saç derisinin ideal durumunu korumak için uygun bir bakıma ihtiyacı vardır. Saç derisi bakımı, parlaklıktan yoksun ve kırılmaya meyilli kuru, kırılgan, incelmiş saçlara neden olabilen erken saç derisi yaşlanmasının görünür belirtileriyle savaşmaya yardımcı olur. Saç derisini nemli tutmak, saç derisi bakımında önemli bir faktördür, çünkü kuru saç derisi hasara karşı daha hassastır ve bu da erken saç derisi yaşlanmasının gözle görülür belirtilerine yol açabilir. Aveda’nın Scalp Solutions Koleksiyonu dermatolog tarafından test edilmiştir. Saç derisinin nemini arttırmak, dinçleşmiş, parlak, canlı görünen saç derisi ve saç için yüzey kirliliğini ve ürün birikimini/kalıntılarını anında ortadan kaldırmak üzere formüle edilmiştir.

İngiltere’deki Bradford Üniversitesi Dermatoloji Profesörü ve Cilt Bilimleri Merkezi Direktörü Profesör Julie Thornton: ”Saç derisi yüzeyi, yüz derimize benzer şekilde yaşlanır çünkü benzer çevresel faktörlere (kirlilik, yağlılık, birikme, kuruluk ve mikro toza) maruz kalır ” diye açıklıyor.”Saçları parlak ve canlı görünümde tutan yağ bezleri daha az etkili hale geldiğinden, saç derisinin yaşlanması; saçın görünümünü etkileyebilir. Bu nedenle, daha canlı görünen saçlara sahip olmak için cildimize nasıl bakmamız önemliyse, saç derimize de bakmamız gerekir.”

UYKUDA ERKEN SAÇ DERİSİ YAŞLANMASININ GÖRÜNÜR BELİRTİLERİYLE MÜCADELE
Scalp Solutions, siz uyurken erken saç derisi yaşlanmasının görünür belirtileriyle savaşmak için Lactobacillus fermenti ve Ectoin’in Biotech Naturals içeren güçlü bir Saç Derisi Yenileme Gece Serumu sunuyor. Bu serum saç derisi bariyerini güçlendirmeyi desteklerken, mikrobiyom dengeyi sağlamaya yardımcı olur.
1 94% ISO 16128 standardına göre, ortalama olarak bitki, petrol dışı mineral ve/veya su kaynaklarından doğal olarak elde edilmiştir.

Cilt bakımından ilham alan adaptojenler- Centella Asiatica ve Andrographis – saç derisini çevresel saldırganlardan ve oksidatif streslerden koruyarak saç derisindkei erken yaşlanmanın görünür belirtileriyle savaşma yeteneğini arttırır. Hyaluronik asit daha esnek bir saç derisi için; saç derisinin hidrasyonunu arttırmaya yardımcı olur. Bu yüksek performanslı vegan saç derisi terapisi, sadece bir gecede saç derisi hidrasyonunda %512, bir haftada %1113 ve bir ayda %140 artış sağlarken4, saç derisi bariyerinin güçlenmesinde %24 oranında5 artış sağlamaya yardımcı olur.

ENİ SCALP SOLUTIONS KOLEKSİYONU

Aveda Scalp Solutions, tüm saç tipleri ile normalden yağlıya ve normalden kuruya saç derisi tipleri için güçlü, vegan ve botanik bileşenlerle saç ve saç derisi bakım ürünleri yelpazesine sahiptir.
– Scalp Solutions Saç Derisi için Peeling Bakımı %96 doğal bileşenlerden6 türetilmiştir, sülfat temizleyici ve silikon içermez. Bu cilt bakımından ilham alan sıvı jel peeling, kekliküzümü türevli salisilik asidin yanı sıra saç derisini nazikçe ancak derinlemesine eksolfiye eden,yüzey kirliliğini, ürün birikimini, mikro tozu gideren ve saç derisi bariyerini bozmadan sebumu %76 oranında7 azaltan fermente türevli glukozamin ile formüle edilmiştir. Normal ile kuru saç derisi tipleri veya boyalı saçlara sahip olanlar için haftada bir kez veya yağlı saç derisi olanlar için gerektiği kadar sık kullanılması önerilir. Kullanmak için şampuanlamadan önce ıslak veya kuru saç derisine masaj yapın. Scalp Solutions Dengeleyici Şampuan ile devam edin ve iyice durulayın.
– Scalp Solutions Saç Derisi için Şampuan ve Saç Derisi için Saç Kremi %94 doğal olarak8 türetilmiştir, sülfat temizleyici ve silikon içermez. Saç derisinin nemini %92 arttırır9. Scalp Solutions şampuan, yüzey kirliliğini ve ürün birikimini nazikçe temizleyen ve anında ortadan kaldıran bitki kaynaklı temizlik maddeleriyle güçlendirilmiştir. Scalp Solutions saç kremi, saçı ve saç derisini yenileyen, nemlendiren ve yumuşatan Babassu ve Moringa yağlarının bir karışımını içerir. Scalp Solutions Şampuan & Saç Kremi, normalden yağlıya ve normalden kuruya saç derisi tipine sahip olanlar için her yıkamada kullanılması önerilir.
– Scalp Solutions Saç Derisi için Sprey 98% doğal olarak10 türetilmiştir ve silikon içermez, tüm gün antioksidan koruma sağlamaya yardımcı olur11 ve 48 saat boyunca sebumun kontrolüne12 adaptojenik botaniklerin karışımı, Centella Asiatica ve Andrographis – E vitamini ile birlikte yardımcı olur.

2 32 kadın üzerinde Scalp Solutions Saç Derisi Yenileme Gece Serum’u 1 kez kullandıktan sonra yapılan klinik testler.
3 32 kadın üzerinde Scalp Solutions Saç Derisi Yenileme Gece Serum’u her gece 1 hafta kullandıktan sonra yapılan klinik testler.
4 32 kadın üzerinde Scalp Solutions Saç Derisi Yenileme Gece Serum’u her gece 1 ay boyunca kullandıktan sonra yapılan klinik testler.
5 32 kadın üzerinde Scalp Solutions Saç Derisi Yenileme Gece Serum’u her gece 1 hafta kullandıktan sonra yapılan klinik testler.
6 ISO 16128 standardına göre bitki, petrol dışı mineral ve/veya su kaynaklarından.
7 27 kadın üzerinde Scalp Solutions Saç Derisi Peeling Bakım’ı 1 kez kullandıktan sonra yapılan klinik testler.
8 94% ISO 16128 standartlarına göre ortalama olarak bitki, petrol dışı mineral ve/veya su kaynaklarından doğal olarak elde edilmiştir.
9 32 kadın üzerinde Scalp Solutions Saç Derisi Yenileme Gece Serum’u haftada 3 kez 1 hafta kullandıktan sonra yapılan klinik testler.
10 ISO 16128 standardına göre, bitki, petrol dışı mineral ve/veya su kaynaklarından.
11 21 kadın üzerinde Scalp Solutions Canlandırıcı Koruyucu Mist’i 1 kez kullandıktan sonra yapılan klinik testler.
12 28 kadın üzerinde Scalp Solutions Canlandırıcı Koruyucu Mist’i 1 hafta boyunca kullandıktan sonra yapılan klinik testler.

Resveratrol, biberiye ve zencefil özleri kafa derisini oksidatif stres faktörlerinden korumaya yardımcı olur. Ek olarak, meyan özü ve çinko PCA, yıkamalar arasındaki süreyi uzatmak için sebumu azaltır ve kontrol etmeye yardımcı olur. Normalden yağlıya ve normalden kuruya saç derisi tipine sahip olanlar tarafından günlük olarak kullanılması önerilir. Kullanmak için doğrudan saç derisine uygulayın, masaj yapın ve durulamayın.
– Scalp Solutions Saç Derisi için Gece Serum’u 98% doğal olarak13 türetilmiştir ve silikon içermez. Biyoteknolojik doğal bir Lactobacillus fermenti ve Ectoin karışımıyla saç derisinin bariyerini güçlendirmeye yardımcı olarak dengeli bir mikrobiyomu desteklemeye yardımcı olur ve Hyaluronik asit saç derisinin nemlenmesini iyileştirmeye yardımcı olur. Klinik araştırmalarda, kadınlar sadece bir gecede saç derisi nemlendirmesinde 51%14, bir haftada 111%15 ve bir ayda 140% artış16 ve ayrıca bir haftada saç derisi bariyer gücünde 24% iyileşme17 bildirdiler. Her gece veya normalden yağlıya ve normalden kuruya saç derisi tipine sahip olanlar tarafından günlük olarak kullanılması önerilir. Kullanmak için doğrudan saç derisine uygulayın, masaj yapın ve durulamayın.
– Scalp Solutions Saç Derisi için Masaj Aleti, saç derisindeki kirleri nazikçe ama etkili bir şekilde kaldırmak için yumuşak, esnek mikro kıllara sahiptir ve masajla mikro dolaşımı artırarak canlandırıcı bir saç derisi deneyimi sağlamaya yardımcı olur.
YEŞİL KİMYA & BIOTECH NATURALS’IN HAREKETE GEÇMESİ
Aveda, 40 yılı aşkın bir süredir yeşil kimya ve biotech naturals alanında öncü olmuştur ve botanik araştırma, ürün formülleri ve yeniliklerde yeni atılımlarla ilerleme kaydetmeye devam etmektedir. Scalp Solutions Saç Derisi Yenileme Gece Serum’unun temel bileşenleri, yeşil kimyanın ve Biotech Naturals’ın eylem halindeki başlıca örnekleridir.

PhD Farmakognoz Uzmanı Cindy Angerhofer “Lactobacillus fermenti ve Hyaluronik asit gibi fermantasyondan türetilen bileşenler, Aveda’nın biyoteknolojiyle yenilik yapmasının merkezi bir yoludur, çünkü fermantasyon, etkili, doğal, vegan bileşikleri temiz, kontrollü ve verimli bir şekilde elde etmemizi sağlar” dedi. PhD Farmakognoz Uzmanı Cindy Angerhofer ve Aveda’nın Botanik Araştırmaları Yönetici Üyesi: “Andrographis’imiz ve petrokimyasal çözücüler olmadan oldukça güçlü bir bitki materyali veren yeşil bir ekstraksiyon yöntemi olan süperkritik CO2 teknolojisini kullanarak elde ettiğimiz sertifikalı, organik, yüksek performanslı, adaptojenik özüt olduğu için doğal biyoteknoloji inovasyonunun bir başka güzel örneğidir. Ekstraksiyondan sonra CO2 geri kazanılır ve yeniden kullanılır. Bir tüketici olarak, bir bitkinin çıkarılma şeklinin, içeriğin sürdürülebilirliği ve faydası açısından büyük bir fark yarattığını bilmek önemlidir.”

EŞSİZ AROMA DENEYİMLERİ

13 ISO 16128 standardına göre, bitki, petrol dışı mineral ve/veya su kaynaklarından.
14 32 kadın üzerinde Scalp Solutions Saç Derisi Yenileme Gece Serum’u 1 kez kullandıktan sonra yapılan klinik testler.
15 32 kadın üzerinde Scalp Solutions Saç Derisi Yenileme Gece Serum’u her gece 1 hafta kullandıktan sonra yapılan klinik testler.
16 32 kadın üzerinde Scalp Solutions Saç Derisi Yenileme Gece Serum’u her gece 1 ay boyunca kullandıktan sonra yapılan klinik
testler.
17 32 kadın üzerinde Scalp Solutions Saç Derisi Yenileme Gece Serum’u her gece 1 hafta kullandıktan sonra yapılan klinik testler.

Scalp Solutions, gündüz ve gece kullanımı için en uygun duyusal deneyimi sağlamada uyum içinde çalışan iki benzersiz Aveda aroma deneyimine sahiptir. Scalp Solutions Saç Derisi Peeling Bakımı, Dengeleyici Şampuan, Yenileyici Saç Kremi ve Canlandırıcı Koruyucu Mist, nerolinin hafif çiçeksi kalbinde limon ve portakalın parlak narenciye notaları ile temiz, canlandırıcı bir aromaya sahiptir ve taze, serin nanenin narin dokunuşlarıyla dengelenir. Gece için ideal olan Scalp Solutions Saç Derisi Yenileme Gece Serum’u, taze narenciye ve çiçek notalarını lavanta, neroli ve papatya gibi çiçekli bitkilerin yumuşak kalbi ile dengeleyen hafif, yatıştırıcı bir aromaya sahiptir.

ÇEVRESEL STANDARTLAR
Aveda’nın Scalp Solutions’ı 94% doğal olarak türetilmiştir, 100% vegan ve Leaping Bunny onaylıdır. Silikon içermez ve Aveda’nın ana tesisinde güneş ve rüzgar enerjsi ile 100% yenilenebilir enerji kullanılarak üretilir. Scalp Solutions ambalajı, 100% tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış Dengeleyici Şampuan, Canlandırcı Koruyucu Mist ve Saç Derisi Yenileyici Gece Serum şişeleriyle tüketici sonrası geri dönüştürülmüş içeriğin kullanımına öncelik verir.

KULLANILABİLİRLİK
Aveda’nın Scalp Solutions koleksiyonu, 1 Şubat tarihinden itibaren Aveda salonlarında, spalarında, mağazalarında ve aveda.com internet sitesinde mevcuttur.

Benzer Gönderiler